دفتر معماری مفهوم
خانه / طراحی حیاط ویلا / مشاوره طراحی حیاط ویلا | هزینه مشاوره برای انجام امورات عمرانی

مشاوره طراحی حیاط ویلا | هزینه مشاوره برای انجام امورات عمرانی

اولین چیزی که در ورود به هر ویلا توجه مان را به خود جلب می کند؛ حیاط آنجاست. اما هزینه طراحی محوطه ویلا گاهی مانع از آن میشود تا صاحب ویلا به زیبایی حیاط خود اهمیت دهد. شاید برای شما اتفاق افتاده باشد با ورود به ویلای خود دوست داشته باشید در بیرون از ساختمان به استراحت یا بازی کردن بپردازید. اما طراحی حیاط به گونه ای بوده باشد موجب خستگی زودتر شما بشود. طراحی مناسب حیاط ویلا باعث می شود؛ تا اوقات شاد و زیبایی با خانواده و دوستان در ویلایتان داشته باشید.

مشاوره طراحی حیاط ویلا یکی از مهم ترین مشاغل مرتبط با ساختمان به شمار می رود. زیرا امروزه مردم به شکل ظاهری محیط زندگی خود بسیار اهمیت می دهند. البته طراحی حیاط ویلا از جنبه های مختلفی مورد توجه است. به عنوان توضیح بیشتر می توان گفت؛ که حیاط یک ویلا، مکانی جهت تفریح، بازی، استراحت و رسیدن به آرامش است. در واقع خانه های ویلایی و حیاط دار، این پتانسیل را دارند؛ که به محلی زیبا و حتی سرسبز تبدیل شوند. اما نکته ای که در این میان حائز اهمیت است؛ هزینه های مختلفی است؛ که برای مشاوره انجام امورات عمرانی دریافت می شود.

مشاوره طراحی حیاط ویلا | هزینه مشاوره برای انجام امورات عمرانی

هزینه مشاوره طراحی محوطه ویلا

هزینه مشاوره طراحی محوطه ویلاهزینه مشاوره طراحی محوطه ویلا یکی از هزینه های اولیه برای شروع کار است. این هزینه با بررسی ابعاد حیاط و نظرات شخصی صاحب ویلا متغیر است. شاید به نظر بیاید هر چه ابعاد یک حیاط کوچکتر باشد هزینه های آن کمتر و از امکانات کمتری نیز برخوردار است. اما در عمل گاهی اینگونه نیست. با یک طراحی دقیق و حساب شده می توان در حیاطی در ابعاد کمتر نیز باغچه ای زیبا داشت؛ یا محلی برای صرف چای و یا حتی محلی برای وسایل بازی و سرگرمی کودکان. 

مشاوره طراحی حیاط ویلا به واسطه شرکت های معتبر انجام می شود. هزینه انجام این کار نیز به موارد مختلفی بستگی دارد. به طور کلی نحوه و هزیه طراحی محوطه ویلا توسط عوامل زیر تعیین می گردد:

 • آب و هوای منطقه مورد نظر
 • مساحت زمین
 • مسائل گیاه شناسی
 • اصول زیبایی شناسی در طراحی
 • سلیقه صاحب ویلا

به همین دلیل هزینه مشاوره طراحی محوطه ویلا تا حدودی دچار نوسان است. از آنجا که طراحی و اجرای محوطه یک ویلا از مهم ترین بخش های پروژه ساخت یک ویلا محسوب می شود؛ برای انجام این کار باید از مشاورین مجرب کمک گرفت. لازم به ذکر است؛ که تجارت طراحی محوطه ویلا از مشاغل پررونق به شمار می رود. نکته ای که وجود دارد؛ این است؛ که پس از اجرای کار محوطه سازی ویلا، نیاز به نگهداری آن احساس می شود. این امورات توسط بخش هوشمندسازی ویلا صورت می گیرد.

هزینه مشاوره برای انجام امورات عمرانی

هزینه مشاوره برای انجام امورات عمرانیهزینه مشاوره طراحی حیاط ویلا و اجرای آن متفاوت است و بستگی به عواملی چون نوع آب و هوا، کیفیت مصالح مورد استفاده، نظرات شخصی کارفرما و … دارد. ما در اینجا سعی کرده ایم تا تعدادی از ایده انجام کار را که هزینه های متفاوتی دارد را جمع آوری کنیم.

 1. امروزه در شهر های بزرگ سر و صدای ماشین ها و ساختمان سازی بسیار به گوش می رسد و ایجاد یک فضای طبیعت آرام بخش مانند یک آبشار کوچک یا ایجاد کردن طبقاتی همسطح با خود برای ایجاد مکانی برای گلدان ها می تواند؛ ایده جذابی باشد؛ که طرفداران بسیاری دارد.
 2. آلاچیق ها نیز یکی دیگر از ایده های زیباسازی حیاط است؛ که باعث ایجاد محیطی گرم و صمیمی می شود. راه رسیدن به این آلاچیق را می توان متفاوت از سایر نقاط در نظر گرفت و با ایده های خلاقانه مسیری جذاب و رویایی را ایجاد کرد.
 3. ایجاد گلخانه شیشه ای یا باغچه ای زیبا می تواند؛ به زیبا سازی حیاط بسیار کمک کند و رنگ و بوی تازه ای به محیط ببخشد. استفاده از گل های رنگارنگ با درختچه های زیبا که جوی آبی از کنارشان رد شده است یکی دیگر از ایده های خلاقانه به شمار می آید.
 4. شاید حیاط شما کوچک باشد و فضای زیادی برای گلدانتان نداشته باشید؛ ولی ما به شما پیشنهاد جذابی را ارائه خواهیم داد و آن استفاده از دیوار گلدان است.
 5. ایجاد و طراحی استخر یکی دیگر از ایده های پر طرفدار میان کارفرمایان است و باید توجه ویژه ای به محیط استخر و استفاده بهینه از فضای اطراف آن صورت بگیرد.
 6. استفاده از درخت نیز یکی دیگر از ایده هایی است که عموما توسط کارفرمایان ارائه می شود؛ اما باید به این نکته توجه داشت؛ که درختان میوه عموما آفت با خود دارد و باید از آنها مراقبت صورت گیرد. اما درختانی که مثمر نیستند عموما آفت زا نیستند و گاهی بسیار زیبا هستند.

برآورد هزینه برای انجام امورات عمرانی یکی از مهم ترین دغدغه کسانی است؛ که به هر دلیل قصد ساختمان سازی دارند. در حال حاضر شرکت ها و موسسات زیادی مشاوره لازم در خصوص کلیه کارهای عمرانی را انجام می دهند.

هزینه مشاوره امورات عمرانی به نوبه خود تابع شرایط زیر است:

 • مساحت فضا
 • ظاهر یا شکل هندسی محیط
 • نوع کار عمرانی
 • نحوه قرارداد
 • نوع وسایلی که به کار می رود.

به عنوان توضیح باید اضافه کرد؛ که مثلاً قیمت طراحی محوطه ویلا با هزینه ساخت یک بنای معمولی متفاوت است. در ضمن جهت انجام هر گونه خدمات مشاوره ای (از جمله امورات عمرانی و ساختمانی) باید قرارداد معتبری به تصویب طرفین برسد. 

بهترین مرکز طراحی محوطه ویلا

بهترین مرکز طراحی محوطه ویلاتجارت طراحی محوطه ویلا امروزه یکی از پردرآمدترین تجارت های دنیا شناخته می شود. شرکت های معتبر با بهره گیری از مهندسین و طراحان کارآمد و آزموده شده، شما را در طراحی حیاط ویلا و یا خانه ی حیاط دارتان یاری کند. این موسسات، سعی در جلب رضایت مشتری با بهره گیری از بهترین تجهیزات و طرح های متفاوت شما را در رسیدن به اهدافتان هدایت می کند.

بهترین مرکز طراحی محوطه ویلا کدام است؟

در پاسخ به سوال بالا می توان گفت؛ که انتخاب مرکز مشاوره دهنده و اجر کننده، تا حدودی به نوع کاری که قرار است؛ انجام شود؛ بستگی دارد. به طور کلی در طراحی محوطه ویلا می توان فضاهای زیر را جای داد:

 • فضای سبز و انواع مختلف گیاهان 
 • محیطی برای ورزش
 • استخر
 • آب نما
 • محل هایی برای استراحت (مثل آلاچیق)

در حال حاضر مرکز های زیادی در نقاط مختلف کشور وجود دارند؛ که کار طراحی محوطه ویلا را به بهترین نحو ممکن انجام می دهند. اما همان گونه که پیشتر نیز تا حدودی اشاره شد؛ بهترین و جدیدترین شیوه دست یافتن به مشاوره های لازم در این خصوص، مراجعه به منابع اینترنتی معتبر است.

بهترین مشاور طراحی محوطه ویلا

بهترین مشاور طراحی محوطه ویلاامروزه سایت ها و مراکز بسیاری وجود دارد؛ که به طراحی حیاط می پردازند. اما بهترین مشاور، آن است؛ که قیمت طراحی محوطه ویلا را به حداقل رسانده و کارایی را تا بالاترین حد ممکن گسترس دهند.

بهترین مشاور طراحی حیاط ویلا، کلیه جوانب را در نظر گرفته؛ و کار خود را بر اساس شرایط محیطی انجام می دهد. به طور کلی طراحی فضای باز یک ویلا باید به گونه ای انجام شود؛ که نیازهای افراد در سنین مختلف را تا حد امکان پوشش دهد. بسته به نوع و مساحت محیط ویلا وجود فضای سبز و کاشت گیاهان مختلف اهمیت دارد. این مسئله تاثیر غیر قابل انکاری بر روحیه انسان می گذارد.

مشاور مجرب حوزه طراحی محوطه ویلا به نورپردازی محیط نیز اهمیت می دهد. همچنین این متخصصان قادراند؛ نیازهای یک مکان را با توجه به شرایط اقلیمی تشخیص دهند. چرا که علاوه بر اجرای صحیح و زیباسازی اولیه محیط، نگهداری از فضای سبز و سایر فضاهای محوطه بسیار اهمیت دارد. 

پاسخی بگذارید